1 Comment

Champaign Centennial Charger Invite Heat Sheet

                       
                       
  University of Illinois               Hy-Tek’s MEET MANAGER  1:47 PM  2/28/2013  Page 1    
            Meet Program – Charger Invitational Boy’s T&F Meet – March 2, 2013          
            Section 2 of  2   Finals        
    Event  24   Boys 4×800 Meter Relay Class A       1 843 Rivera, Darius 10 Oak Forest 9.44  
  Saturday 3/2/2013 – 12:00 PM         2 78 Gash, Dakota 11 Danville 9.27  
  Meet Record: 8:19.79 3/3/2012 Edwardsville   3 66 Terry, Allen 11 Centennial 8.76  
Lane Team     Relay   Seed Time 4 41 Neal, Christian 10 Bloomington 8.54  
Section 1 of  2   Finals         5 894 Johnson, Corey 12 Plainfield North 8.60  
1A   Geneva     A   9:05.00 6 10 Foster, Jalen 11 Belleville West 8.90  
  1B   Oak Forest   A   9:30.00 7 137 Knight, D’Anthony 11 Edwardsville 9.34  
  2A   Plainfield South   A   9:05.00 8 816 Immke, Josh 10 Normal West 9.67  
2B   Lanphier     A   9:28.77            
2C   Danville     A   NT   Event  6   Boys 60 Meter Hurdles Class C        
  3A   Normal West   A   8:50.00   Saturday 3/2/2013 – 12:44 PM        
  3B   Plainfield North   A   9:15.00 Lane Name   Yr  School   Seed Time  
  3C   Centennial   A   9:55.22 Section 1 of  2   Finals        
Section 2 of  2   Finals         2 91 Rogger, Christian 9 Danville NT  
1A   Dunlap     A   8:30.00 3 114 Sills, Zach 11 Dunlap 11.55  
1B   Oswego     A   8:42.80 4 875 Strange, Steve 9 Oswego 11.02  
  2A   Edwardsville   A   8:25.00 5 161 Carlton, Nick 10 Geneva 10.64  
  2B   Mahomet-Seymour   A   8:42.80 6 197 Cooper, Rayvon 10 Hillcrest 10.84  
  2C   Bloomington   A   8:50.00 7 927 Johnson, Eric 9 Plainfield South 11.24  
  3A   Belleville West   A   8:22.00 8 255 Cotton, Korrionte 10 Lanphier NT  
  3B   Lane Tech   A   8:35.00 Section 2 of  2   Finals        
3C   Rochester     A   8:45.00 2 296 Bane, Thomas 10 Mahomet-Seymo 10.54  
    Event  4   Boys 60 Meter Hurdles Class A       3 29 Dreyer, Eric 10 Bloomington 9.64  
            4 15 Hopson, Kevin 11 Belleville West 9.24  
  Saturday 3/2/2013 – 12:30 PM         5 58 Peoples, Jeremiah 10 Centennial 8.86  
Lane Name     Yr  School   Seed Time 6 882 Bofah, Manny 11 Plainfield North 8.94  
Section 1 of  2   Finals         7 142 Michl, Isaiah 10 Edwardsville 9.44  
1 162 Carroll, James   11 Geneva 10.24 8 809 Enderlin, Gavin 11 Normal West 9.90  
2 234 Markiewicz, Maciej   11 Lane Tech 9.74            
3 835 Barr, Jeremy   12 Oak Forest 9.24   Event  21   Boys 3200 Meter Run Class C        
4 320 Zilewicz, Zaniel   12 Mahomet-Seymo 9.04   Saturday 3/2/2013 – 12:50 PM        
5 826 Reeves, Brandon   12 Normal West 9.17   Meet Record: 10:11.49 3/3/2012   Austin Webster (United Townshi  
6 198 Graham, Tevin   11 Hillcrest 9.34 Lane Name   Yr  School   Seed Time  
7 919 Diurczak, Danny   10 Plainfield South 10.14 Section 1 of  1   Finals        
8 874 Simms, Anton   11 Oswego 10.44 1A 188 Urben, Sam 11 Geneva 10:38.00  
Section 2 of  2   Finals         1B 910 Thurman, Tanner 10 Plainfield North 11:20.00  
2 266 McNeil, Roosevelt   12 Lanphier 8.99 1C 93 Seeley, Zach 12 Danville 11:51.30  
3 70 Buggs, Lonnie   11 Danville 8.89 2A 930 Lorenz, Jake 11 Plainfield South 10:30.00  
4 28 Dix, Devaughn   12 Bloomington 8.42 2B 226 Haak, Matthew 11 Lane Tech 10:48.20  
5 59 Peoples, Jonah   12 Centennial 8.28 2C 273 Stewart, Kevin 10 Lanphier 11:48.00  
6 3 Bell, Miercoles   12 Belleville West 8.40 2D 98 Baker, Michael 12 Dunlap 12:00.00  
7 896 Mason, Zion   12 Plainfield North 8.52 3A 151 Schoenthal, Wes 10 Edwardsville 10:16.00  
8 145 Niemeyer, Kurt   12 Edwardsville 8.94 3B 870 Pagan, Chris 10 Oswego 10:45.00  
            3C 64 Skube, Riley 10 Centennial 11:20.10  
    Event  5   Boys 60 Meter Hurdles Class B       3D 824 O’Neal, Nick 9 Normal West 11:58.00  
  Saturday 3/2/2013 – 12:37 PM                    
Lane Name     Yr  School   Seed Time            
Section 1 of  2   Finals                    
2 852 Battleson, Jordan   11 Oswego 11.01            
3 915 Bouck, Ryan   11 Plainfield South 10.54            
4 194 Arzu, Darren   10 Hillcrest 10.44            
5 237 Pincsak, Alex   10 Lane Tech 9.84            
6 318 Wolf, Robert   10 Mahomet-Seymo 10.04            
7 184 Schleicher, Tyler   11 Geneva 10.54            
8 276 Thomas, Joel   11 Lanphier 10.64            
                       
                       
                       
                       
                       
  University of Illinois             Hy-Tek’s MEET MANAGER  1:47 PM  2/28/2013  Page 2      
            Meet Program – Charger Invitational Boy’s T&F Meet – March 2, 2013          
            Section 2 of  3   Finals        
    Event  20   Boys 3200 Meter Run Class B       2 129 Davis, Kendell 9 Edwardsville 7.74  
  Saturday 3/2/2013 – 1:05 PM         3 246 Williams, Kyle 9 Lane Tech 7.64  
  Meet Record: 10:23.78   3/3/2012   Tyler Rasso (United Township) 4 804 Carter, Eric 11 Normal West 7.56  
Lane Name     Yr  School   Seed Time 5 109 Jordan, Byron 12 Dunlap 7.60  
Section 1 of  1   Finals         6 253 Childress, Jacanthony 9 Lanphier 7.68  
1A 131 Frohock, Ryker   12 Edwardsville 10:15.00 7 287 Joyner, Jaylon 12 MacArthur 7.85  
1B 180 Poythress, Michael   10 Geneva 10:38.00 Section 3 of  3   Finals        
1C 895 Malec, Jack   11 Plainfield North 11:05.00 2 880 Anderson, Trevon 9 Plainfield North 7.45  
1D 115 Skeels, Thomas   10 Dunlap 11:30.00 3 4 Buchanan, Deshon 9 Belleville West 7.35  
1E 207 Stanfort, Jacob   11 Hillcrest 14:54.00 4 864 Memming, Mason 10 Oswego 7.22  
2A 865 Meyer, Desmond   11 Oswego 10:12.00 5 842 Pearson, Brian 10 Oak Forest 7.24  
2B 936 Peters, Kenny   10 Plainfield South 10:28.00 6 922 Gillespie, Jaylon 11 Plainfield South 7.44  
2C 319 Wolf, William   10 Mahomet-Seymo 10:45.00   7 56 Muhammad, Ja’far 10 Centennial 7.54  
2D 257 Ellenburg, Daniel   12 Lanphier 11:25.00            
2E 838 Esparza, Manny   11 Oak Forest 12:10.00   Event  2   Boys 60 Meter Dash Class B        
3A 83 Hummer, Caleb   10 Danville 10:02.20   Saturday 3/2/2013 – 1:43 PM        
3B   240 Rodriguez, Alexander 11 Lane Tech 10:20.00 Lane Name   Yr  School   Seed Time  
3C 63 Shedelbower, Alec   10 Centennial 10:40.52 Section 1 of  3   Finals        
3D 967 Moore, Andy   11 Rochester 11:20.00 2 301 Donaghey, CJ 11 Mahomet-Seymo 8.34  
3E 828 Rosa, Jack   11 Normal West 11:55.00 3 975 Ulbrich, Alex 9 Rochester 7.90  
    Event  19   Boys 3200 Meter Run Class A       4 173 Hudnall, Sam 12 Geneva 7.74  
            5 124 Clark, Josh 12 Edwardsville 7.74  
  Saturday 3/2/2013 – 1:20 PM         6 76 Dye, Jeff 9 Danville 7.98  
  Meet Record: 9:47.77 3/3/2012   Keith Sands (United Township) 7 196 Brown, Byron 11 Hillcrest 8.84  
Lane Name     Yr  School   Seed Time Section 2 of  3   Finals        
Section 1 of  1   Finals         2 38 Lyle, Garrett 10 Bloomington 7.55  
1A 86 Leverenz, Johnny   11 Danville 9:56.60 3 235 McMiller, Eric 11 Lane Tech 7.44  
1B   134 Groves-Scott, Brydon 10 Edwardsville 10:14.00 4 812 Groves, Leland 11 Normal West 7.37  
1C 100 Copeland, Phillip   10 Dunlap 10:20.00 5 893 Hrobowski, DeVaughn 9 Plainfield North 7.40  
1D 884 Bruyere, Sean   12 Plainfield North 10:40.00 6 58 Peoples, Jeremiah 10 Centennial 7.45  
1E 260 Goin, Robert   12 Lanphier 11:22.00 7 258 Follis, Dakota 11 Lanphier 7.62  
2A 929 Lathrop, Dan   11 Plainfield South 9:55.00 Section 3 of  3   Finals        
2B   233 Lorenzana, Oswaldo 11 Lane Tech 10:10.00 2 947 Van, Tommy 11 Plainfield South 7.34  
2C 49 DeSantis, Reis   11 Centennial 10:15.67 3 879 Walsh, Tyler 10 Oswego 7.21  
2D 957 Edwards, Noah   9 Rochester 10:40.00 4 839 Graham, Demetrius 11 Oak Forest 7.14  
2E 814 Henry, Reid   11 Normal West 11:15.00 5 14 Holmes, Kerry 12 Belleville West 7.20  
3A 853 Beck, Caleb   12 Oswego 9:43.70 6 294 Williams, Aquintis 12 MacArthur 7.27  
3B 40 Meyer, Keith   12 Bloomington 10:05.00 7 112 McManis, Davion 11 Dunlap 7.35  
3C 159 Bartel, Blain   11 Geneva 10:15.00            
3D 317 Williams, James   11 Mahomet-Seymo 10:30.00     Event  1   Boys 60 Meter Dash Class A        
3E 836 Boyajian, Peter   11 Oak Forest 11:10.00   Saturday 3/2/2013 – 1:52 PM        
3F 205 Plummer, Stephan   11 Hillcrest 14:02.00 Lane Name   Yr  School   Seed Time  
    Event  3   Boys 60 Meter Dash Class C       Section 1 of  3   Finals        
            2 191 Aldreirone, Smith 9 Hillcrest 7.84  
  Saturday 3/2/2013 – 1:35 PM         3 85 Jeter, Maurice 12 Danville 7.59  
Lane Name     Yr  School   Seed Time 4 974 Tally, Jay 9 Rochester 7.50  
Section 1 of  3   Finals         5 268 Moore, Tray 12 Lanphier 7.53  
2 192 Allen, Tyree   10 Hillcrest 8.94 6 182 Roels, Tim 11 Geneva 7.74  
3 962 Hofstrand, Neil   11 Rochester 8.30 7 302 Frasca, Reid 11 Mahomet-Seymo 8.24  
4 164 Davis, Justin   12 Geneva 8.14            
5 39 Matthews, Malic   10 Bloomington 8.24            
6 300 Clapper, Kyle   10 Mahomet-Seymo 8.34            
7 84 Jackson, Rashan   9 Danville NT            
                       
                       
                       
                       
                       
  University of Illinois               Hy-Tek’s MEET MANAGER  1:47 PM  2/28/2013  Page 3    
            Meet Program – Charger Invitational Boy’s T&F Meet – March 2, 2013          
Section       2 of  3   Finals…(Event  1   Boys 60 Meter Dash Class A)   Section 2 of  2   Finals        
2 104 Fowler, Treston   11 Dunlap 7.32 1A 113 Rohman, Camren   12 Dunlap 2:07.68
3 928 Kosirog, John   12 Plainfield South 7.24 1B 851 Bartell, Christian   12 Oswego 2:11.40
4 41 Neal, Christian   10 Bloomington 7.17 1C 904 Sanders, Jon   11 Plainfield North 2:15.00
5 878 Wainwright, Brett   12 Oswego 7.18 2A 941 Santillo, Anthony   12 Plainfield South 2:07.00
6 813 Haywood, Jeremiah   12 Normal West 7.26 2B 245 Vargas, Bernardo   11 Lane Tech 2:09.00
7 239 Reyes, Alejandro   12 Lane Tech 7.34 2C 166 Dudman, Dan   11 Geneva 2:13.10
Section 3 of  3   Finals         3A 30 Glaub, Jessy   12 Bloomington 2:05.90
2 13 Hatter, Romello   10 Belleville West 7.10 3B 141 Mayfield, Jimmy   11 Edwardsville 2:09.00
3 59 Peoples, Jonah   12 Centennial 7.01 3C 293 VanMeter, Lincoln   10 MacArthur 2:13.00
4 280 Boey, Jonathon   12 MacArthur 6.85            
5 132 Gray, Bennett   12 Edwardsville 6.97     Event  13   Boys 800 Meter Run Class A      
6 846 Usterbowski, Tyler   12 Oak Forest 7.04   Saturday 3/2/2013 – 2:20 PM        
7 889 Harris, Thomas   10 Plainfield North 7.15   Meet Record: 2:00.35 3/3/2012   Cale McCormick (Mahomet-Sey
            Lane Name     Yr  School   Seed Time
    Event  15   Boys 800 Meter Run Class C       Section 1 of  2   Finals        
  Saturday 3/2/2013 – 2:00 PM         1A 971 Segatto, Josh   9 Rochester 2:13.00
  Meet Record: 2:05.24 3/3/2012   Matthew Chupp (Mahomet-Seym 1B 80 Hobbs, Langston   12 Danville 2:18.20
Lane Name     Yr  School   Seed Time 1C 840 Meza, Eduardo   11 Oak Forest 2:25.00
Section 1 of  2   Finals         2A 856 Couch, Nick   12 Oswego 2:10.20
1A 966 Mitchell, Austin   9 Rochester 2:25.00 2B 801 Arbogast, Trevor   12 Normal West 2:15.20
1B 65 Stephen, Jon   10 Centennial 2:28.56 2C 275 Taylor, Dalyon   10 Lanphier 2:23.37
2A 909 Summers, Alex   10 Plainfield North 2:20.00 3A 286 Johnson, Zachary   11 MacArthur 2:10.00
2B 208 Thornton, Khaizal   11 Hillcrest 2:28.00 3B 295 Appelquist, Kyle   11 Mahomet-Seymo 2:14.60
2C 89 McMillan, Devin   10 Danville 2:37.40 3C 54 Hinds, Nathaniel   10 Centennial 2:19.45
3A 18 Lovett, Clifton   9 Belleville West 2:20.00 Section 2 of  2   Finals        
3B 810 Fogler, Caleb   10 Normal West 2:26.10 1A 920 Dyer, Cody   12 Plainfield South 2:01.20
3C 254 Cihlar, Erik   9 Lanphier 2:28.59 1B 35 Jackson, Keith   12 Bloomington 2:05.70
Section 2 of  2   Finals         1C 902 Rysiewicz, Richie   12 Plainfield North 2:08.00
1A 107 Holhouser, Anthony   11 Dunlap 2:15.00 2A 140 Maxwell, Chad   12 Edwardsville 1:59.00
1B 934 Partee, John   9 Plainfield South 2:16.90 2B 189 Wendt, Nathan   12 Geneva 2:05.60
2A 218 Carrilo, Omar   10 Lane Tech 2:14.00 2C 195 Brewer, Devonte   11 Hillcrest 2:08.00
2B 859 Hall, Chase   11 Oswego 2:15.30 3A 217 Burbano, Marcelo   12 Lane Tech 1:59.00
2C   165 Demantopolus, Mitche 10 Geneva 2:19.30 3B 2 Alcorn, Evan   11 Belleville West 2:04.00
3A 44 Smith, Charles   11 Bloomington 2:12.20 3C 101 Crespo, Evan   12 Dunlap 2:06.90
3B 123 Cann, Jack   11 Edwardsville 2:15.00            
3C 308 Moxley, Tyler   12 Mahomet-Seymo 2:18.00     Event  22   Boys 4×200 Meter Relay Class A      
              Saturday 3/2/2013 – 2:30 PM        
    Event  14   Boys 800 Meter Run Class B         Meet Record: 1:32.43 3/3/2012 Edwardsville  
  Saturday 3/2/2013 – 2:10 PM         Lane Team     Relay   Seed Time
  Meet Record: 2:01.02 3/3/2012   Eli Johnson (Mahomet-Seymour Section 1 of  3   Finals        
Lane Name     Yr  School   Seed Time 1 Hillcrest   A   NT
Section 1 of  2   Finals         2 MacArthur   A   1:45.00
1A 19 McMath, Thomas   10 Belleville West 2:18.00 3 Rochester   A   1:39.00
1B 961 Headman, Jacob   11 Rochester 2:20.00 4 Mahomet-Seymour   A   1:39.00
1C 264 McCrary, Isiaiah   11 Lanphier 2:32.18 5 Dunlap   A   1:40.09
2A   313 Shallenberger, Leighto 12 Mahomet-Seymo 2:16.80 6 Danville   A   2:21.99
2B 69 Beckett, Nathan   11 Danville 2:19.40 Section 2 of  3   Finals        
2C 837 Brown, Larry   11 Oak Forest 2:30.00 1 Geneva   A   1:38.20
3A 201 Mackey, Kobek   12 Hillcrest 2:16.00 2 Oak Forest   A   1:38.00
3B 830 Traurig, Adison   10 Normal West 2:19.10 3 Bloomington   A   1:37.36
3C 52 Greaser, Coty   11 Centennial 2:24.89 4 Normal West   A   1:37.32
            5 Centennial   A   1:37.65
            6 Oswego   A   1:38.10
                       
                       
                       
                       
                       
  University of Illinois               Hy-Tek’s MEET MANAGER  1:47 PM  2/28/2013  Page 4    
          Meet Program – Charger Invitational Boy’s T&F Meet – March 2, 2013            
Section     3 of  3   Finals…(Event  22   Boys 4×200 Meter Relay Cla   Section 3 of  3   Finals          
1 Lanphier A   1:37.17 1 243 Urban, Greg   12 Lane Tech 55.24  
2 Plainfield North A   1:34.80 2 832 Williams, Yansay   11 Normal West 54.81  
3 Belleville West A   1:32.40 3 200 Libscomb, D’Andre   11 Hillcrest 54.34  
4 Edwardsville A   1:31.29 4 23 Simmonds, Nick   12 Belleville West 52.54  
5 Plainfield South A   1:33.00 5 901 Ruscitti, Alex   10 Plainfield North 54.64  
6 Lane Tech A   1:36.50 6 147 Perry, Rene   10 Edwardsville 55.04  
  Event  12   Boys 400 Meter Dash Class C           Event  10   Boys 400 Meter Dash Class A        
  Saturday 3/2/2013 – 2:45 PM         Saturday 3/2/2013 – 3:05 PM          
Meet Record: 52.73 3/3/2012   James Cole (Belleville West)   Meet Record: 50.72 3/3/2012   Jeremy Randolph (Belleville Wes  
Lane Name   Yr  School   Seed Time Lane Name     Yr  School   Seed Time  
Section 1 of  3   Finals       Section 1 of  3   Finals          
1 269 Norris, Matt 11 Lanphier NT  _______ 1 117 Webb, Noah   12 Dunlap 1:03.24  
2 833 Bal, Aramis 11 Oak Forest 1:00.14 2 835 Barr, Jeremy   12 Oak Forest 58.14  
3 179 Nosewicz, Aleks 9 Geneva 59.14 3 168 Guavara, Stephan   11 Geneva 57.24  
4 866 Miller, Drew 12 Oswego 58.74 4 296 Bane, Thomas   10 Mahomet-Seymo 57.14  
5 972 Severns, Riley 9 Rochester 59.14 5 50 Echols, Austin   10 Centennial 57.68  
6 92 Sanchez, Jose 9 Danville NT  _______ 6 259 Ghess, Carl   9 Lanphier 1:01.53  
Section 2 of  3   Finals       Section 2 of  3   Finals          
1 62 Risinger, Michael 10 Centennial 58.56 1 75 Day, Jelani   11 Danville 56.28  
2 292 Small, Amario 9 MacArthur 58.14 2 150 Ryan, Brandon   10 Edwardsville 54.94  
3 938 Ross, Kendall 10 Plainfield South 57.64 3 954 Cable, Aaron   10 Rochester 54.14  
4 212 Arrocha, Yasser 11 Lane Tech 56.34 4 903 Samms, Jared   10 Plainfield North 54.14  
5 191 Aldreirone, Smith 9 Hillcrest 57.74 5 926 Jett, Jonah   12 Plainfield South 54.44  
6 119 Whelan, Daniel 9 Dunlap 58.24 6 867 Modero, Javier   11 Oswego 56.24  
Section 3 of  3   Finals       Section 3 of  3   Finals          
2 817 Kemp, Jake 12 Normal West 56.12 1 279 Allyn, Nathan   12 MacArthur 54.14  
3 900 Rosado, Rafael 11 Plainfield North 55.14 2 802 Arthur, Jared   12 Normal West 52.86  
4 5 Carter, Vantezz 10 Belleville West 54.74 3 190 Adeyemo, Moshood   12 Hillcrest 52.24  
5 138 Krone, Scotty 11 Edwardsville 55.24 4 210 Abreu, Antonio   12 Lane Tech 51.34  
6 37 Loftin, Donovan 10 Bloomington 56.24 5 11 Freivogel, Josh   11 Belleville West 52.44  
          6 45 Warren, Jonathon   10 Bloomington 53.82  
  Event  11   Boys 400 Meter Dash Class B                    
  Saturday 3/2/2013 – 2:55 PM           Event  18   Boys 1600 Meter Run Class C        
Meet Record: 52.22 3/3/2012   Moshood Adeyemo (Hillcrest)   Saturday 3/2/2013 – 3:15 PM          
Lane Name   Yr  School   Seed Time   Meet Record: 4:49.21 3/3/2012   Austin Webster (United Townshi  
Section 1 of  3   Finals       Lane Name     Yr  School   Seed Time  
1 94 Session, Tommy 9 Danville NT  _______ Section 1 of  2   Finals          
2 252 Braner, Jakob 9 Lanphier 1:02.53 1A 305 Kupferschmid, Curt   11 Mahomet-Seymo 5:18.00  
3 306 McAnally, Mason 9 Mahomet-Seymo 58.64 1B 97 Anderson, Mark   10 Dunlap 5:39.09  
4 860 Herrera, Adrian 12 Oswego 58.64 2A 885 Conley, John   10 Plainfield North 5:17.00  
5 843 Rivera, Darius 10 Oak Forest 59.14 2B 847 Vrba, Tabin   11 Oak Forest 5:30.00  
6 110 Kirby, Logan 10 Dunlap 1:04.24 2C 207 Stanfort, Jacob   11 Hillcrest 7:55.00  
Section 2 of  3   Finals       3A 822 Murphy, Robert   11 Normal West 5:10.00  
1 178 Niedbala, Patrick 10 Geneva 58.14 3B 72 Cooley, Jeremiah   9 Danville 5:25.00  
2 51 Echols, CJ 10 Centennial 57.73 3C 272 Riggins, Aaron   9 Lanphier 5:43.28  
3 939 Ruske, Joey 11 Plainfield South 55.94 Section 2 of  2   Finals          
4 29 Dreyer, Eric 10 Bloomington 55.64 1A 862 Johnsrud, Peter   10 Oswego 4:53.40  
5 291 Scruggs, DaKwan 12 MacArthur 56.14 1B 152 Shannon, Joe   10 Edwardsville 5:05.00  
6 973 Shadis, Colten 11 Rochester 58.14 2A 916 Calvillo, Gabe   12 Plainfield South 4:48.00  
          2B 174 MacDonald, Dan   11 Geneva 5:00.00  
          2C 27 Collier, Jared   10 Bloomington 5:09.00  
          3A 214 Badillo, Christian   10 Lane Tech 4:45.00  
          3B 957 Edwards, Noah   9 Rochester 5:00.00  
          3C 68 Zharnitsky, Joshua   12 Centennial 5:08.56  
                       
                       
                       
                       
                       
  University of Illinois             Hy-Tek’s MEET MANAGER  1:47 PM  2/28/2013  Page 5      
            Meet Program – Charger Invitational Boy’s T&F Meet – March 2, 2013          
    Event  17   Boys 1600 Meter Run Class B         Event  9   Boys 200 Meter Dash Class C        
  Saturday 3/2/2013 – 3:30 PM           Saturday 3/2/2013 – 4:05 PM        
  Meet Record: 4:37.81 3/3/2012   Dan Lathrop (Plainfield South) Meet Record: 23.67 3/3/2012   Romello Hatter (Belleville West)  
Lane Name     Yr  School   Seed Time Lane Name   Yr  School   Seed Time  
Section 1 of  2   Finals         Section 1 of  3   Finals        
1A 815 Hillegass, Alex   9 Normal West 5:08.00 1 76 Dye, Jeff 9 Danville NT  _______  
1B 849 Zalud, Terry   11 Oak Forest 5:30.00 2 192 Allen, Tyree 10 Hillcrest 26.64  
1C 205 Plummer, Stephan   11 Hillcrest 6:45.00 3 167 Garrity, Ethan 11 Geneva 26.24  
2A 286 Johnson, Zachary   11 MacArthur 5:07.00 4 963 Hundley, Josh 11 Rochester 26.00  
2B 96 Way, Carl   9 Danville 5:22.00 5 301 Donaghey, CJ 11 Mahomet-Seymo 26.24  
2C 22 Scott, Jevon   9 Belleville West 5:35.00 6 262 Lomprez, Fred 12 Lanphier 27.84  
3A 63 Shedelbower, Alec   10 Centennial 5:03.05 Section 2 of  3   Finals        
3B 304 Keeble, Alex   9 Mahomet-Seymo 5:14.00 1 841 Osaghae, Osama 11 Oak Forest 25.64  
3C 265 McMasters, Billy   9 Lanphier 5:31.94 2 39 Matthews, Malic 10 Bloomington 25.54  
Section 2 of  2   Finals         3 120 Wyatt, Jerimiah 11 Dunlap 25.24  
1A 865 Meyer, Desmond   11 Oswego 4:47.10 4 949 Woods, Anthony 11 Plainfield South 25.14  
1B 102 Eberle, John   11 Dunlap 4:53.11 5 821 McQuirter, Diamante 11 Normal West 25.44  
1C 44 Smith, Charles   11 Bloomington 4:58.10 6 864 Memming, Mason 10 Oswego 25.54  
2A 945 Tobias, Misael   11 Plainfield South 4:38.00 Section 3 of  3   Finals        
2B 170 Herrera, Dan   12 Geneva 4:48.10 1 144 Morrissey, Jackson 9 Edwardsville 25.14  
2C 883 Bruyere, Adam   10 Plainfield North 4:55.00 2 53 Hassell, Phillip 11 Centennial 24.58  
3A 230 Hutsalyuk, Pavlo   10 Lane Tech 4:38.00 3 238 Ramos, Celso 11 Lane Tech 23.94  
3B 149 Pyarali, Zain   10 Edwardsville 4:48.00 4 4 Buchanan, Deshon 9 Belleville West 23.60  
3C 958 Harry, Michael   11 Rochester 4:55.00 5 287 Joyner, Jaylon 12 MacArthur 24.04  
            6 911 Watkins, Antoine 12 Plainfield North 24.81  
    Event  16   Boys 1600 Meter Run Class A                  
  Saturday 3/2/2013 – 3:45 PM           Event  8   Boys 200 Meter Dash Class B        
  Meet Record: 4:17.86 3/3/2012   Garrett Sweatt (Edwardsville)   Saturday 3/2/2013 – 4:12 PM        
Lane Name     Yr  School   Seed Time Meet Record: 23.10 3/3/2012   Derick Suss (Plainfield North)  
Section 1 of  2   Finals         Lane Name   Yr  School   Seed Time  
1A 293 VanMeter, Lincoln   10 MacArthur 4:50.00 Section 1 of  3   Finals        
1B 806 DeGroot, Matt   9 Normal West 5:02.00 1 300 Clapper, Kyle 10 Mahomet-Seymo 25.94  
1C 263 Mason, Eric   9 Lanphier 5:28.41 2 274 Strode, Tyler 10 Lanphier 25.14  
2A 955 Cullen, Jonas   12 Rochester 4:50.00 3 959 Hartwell, Jeremiah 10 Rochester 25.10  
2B 193 Alsup, Darien   12 Hillcrest 5:00.00 4 899 Ratini, Bobby 10 Plainfield North 25.04  
2C 836 Boyajian, Peter   11 Oak Forest 5:25.00 5 812 Groves, Leland 11 Normal West 25.14  
3A 111 Lepp, Everett   12 Dunlap 4:45.00 6 169 Guthrie, Tim 12 Geneva 25.14  
3B 907 Shrank, Tim   10 Plainfield North 4:54.00 Section 2 of  3   Finals        
3C 2 Alcorn, Evan   11 Belleville West 5:15.00 1 122 Burbach, Austin 9 Edwardsville 24.94  
Section 2 of  2   Finals         2 878 Wainwright, Brett 12 Oswego 24.84  
1A 86 Leverenz, Johnny   11 Danville 4:33.43 3 839 Graham, Demetrius 11 Oak Forest 24.54  
1B 40 Meyer, Keith   12 Bloomington 4:40.40 4 112 McManis, Davion 11 Dunlap 24.18  
1C 49 DeSantis, Reis   11 Centennial 4:42.78 5 38 Lyle, Garrett 10 Bloomington 24.70  
2A 244 Vara, Jonathan   11 Lane Tech 4:32.00 6 191 Aldreirone, Smith 9 Hillcrest 24.94  
2B 315 Smoes, Forrest   11 Mahomet-Seymo 4:39.20 Section 3 of  3   Finals        
2C 153 Townzen, Ethan   9 Edwardsville 4:42.00 1 943 Taylor, DeVonte 12 Plainfield South 24.14  
3A 853 Beck, Caleb   12 Oswego 4:29.80 2 82 Huff, John 11 Danville 23.91  
3B 921 Fitzgerald, Jake   12 Plainfield South 4:37.00 3 14 Holmes, Kerry 12 Belleville West 23.45  
3C 160 Bianchina, Michael   12 Geneva 4:40.70 4 294 Williams, Aquintis 12 MacArthur 23.14  
            5 235 McMiller, Eric 11 Lane Tech 23.64  
            6 55 Morgan, Jeff 12 Centennial 24.04  
                       
                       
                       
                       
                       
  University of Illinois                 Hy-Tek’s MEET MANAGER  1:47 PM  2/28/2013  Page 6  
            Meet Program – Charger Invitational Boy’s T&F Meet – March 2, 2013          
    Event  7   Boys 200 Meter Dash Class A           Event  50   Boys High Jump Class A      
  Saturday 3/2/2013 – 4:20 PM             Saturday 3/2/2013 – 11:00 AM      
  Meet Record: 22.63 3/3/2012   Cameron James (Edwarsville)     Starting Height 5′ 4″; +2″ increments; 5 alive      
Lane Name     Yr  School   Seed Time   Meet Record: 6-02 3/3/2012   Dwight Snowden (Hillcrest)
Section 1 of  3   Finals         Pos   Name     Yr  School   Seed Mark
1 302 Frasca, Reid   11 Mahomet-Seymo 25.94 Flight 1 of  1   Finals        
2 85 Jeter, Maurice   12 Danville 24.65 1 250 Bolden, Dwight   12 Lanphier NH  _______
3 861 Hodges, Ryan   12 Oswego 24.44 2 74 Davis, Martez   12 Danville NH  _______
4 41 Neal, Christian   10 Bloomington 24.34 3 848 Walsh, Mike   11 Oak Forest 5-02.00
5 200 Libscomb, D’Andre   11 Hillcrest 24.44 4 53 Hassell, Phillip   11 Centennial 5-04.00
6 127 Cunningham, Devin   12 Edwardsville 24.88 5 876 Tripp, Tommy   10 Oswego 5-06.00
Section 2 of  3   Finals         6 162 Carroll, James   11 Geneva 5-06.00
1 276 Thomas, Joel   11 Lanphier 24.34 7 951 Biesiada, Liam   11 Rochester 5-06.00
2 182 Roels, Tim   11 Geneva 24.24 8 17 Lewis, Anthony   9 Belleville West 5-08.00
3 974 Tally, Jay   9 Rochester 23.90 9 231 Kurek, Bobby   12 Lane Tech 5-08.00
4 813 Haywood, Jeremiah   12 Normal West 23.82 10 935 Partee, Robert   11 Plainfield South 5-08.00
5 104 Fowler, Treston   11 Dunlap 24.14 11 817 Kemp, Jake   12 Normal West 5-08.00
6 846 Usterbowski, Tyler   12 Oak Forest 24.24 12 288 Neal, Palise   11 MacArthur 6-00.00
Section 3 of  3   Finals         13 28 Dix, Devaughn   12 Bloomington 6-00.00
1 889 Harris, Thomas   10 Plainfield North 23.44 14 320 Zilewicz, Zaniel   12 Mahomet-Seymo  6-00.00  
2 59 Peoples, Jonah   12 Centennial 23.20 15 882 Bofah, Manny   11 Plainfield North 6-04.00
3 13 Hatter, Romello   10 Belleville West 22.95 16 135 Harvey, Julian   12 Edwardsville 6-05.00
4 280 Boey, Jonathon   12 MacArthur 22.41 17 209 Walker, Tony   12 Hillcrest 6-08.00
5 210 Abreu, Antonio   12 Lane Tech 23.14     Event  51   Boys High Jump Class B      
6 928 Kosirog, John   12 Plainfield South 23.24            
                Saturday 3/2/2013 – 12:45 PM      
    Event  23   Boys 4×400 Meter Relay Class A           Starting Height 5′ 0′: +2″ Increments      
  Saturday 3/2/2013 – 4:30 PM           Meet Record: 5-10 3/3/2012   T-Boy Ajibola (United Township
  Meet Record: 3:29.89 3/3/2012 Belleville West   Pos   Name     Yr  School   Seed Mark
Lane Team     Relay   Seed Time Flight 1 of  1   Finals        
Section 1 of  3   Finals         1 261 Green, Dearterious   11 Lanphier NH  _______
1 Lanphier   A   NT 2 833 Bal, Aramis   11 Oak Forest 5-00.00
2 Oswego   A   3:52.50 3 311 Sahni, Drew   11 Mahomet-Seymo  5-02.00  
3 Plainfield South   A   3:50.00 4 970 Rodgers, Taylor   12 Rochester 5-02.00
4 Centennial   A   3:48.41 5 236 Obasiolu, Max   9 Lane Tech 5-02.00
5 Rochester   A   3:50.00 6 919 Diurczak, Danny   10 Plainfield South 5-02.00
6 Dunlap   A   4:03.00 7 78 Gash, Dakota   11 Danville 5-03.00
Section 2 of  3   Finals         8 186 Sweet, Tom   10 Geneva 5-04.00
1 Hillcrest   A   3:48.20 9 871 Pagan, Mike   11 Oswego 5-04.00
2 Plainfield North   A   3:47.00 10 281 Carson, J’Son   11 MacArthur 5-06.00
3 Geneva   A   3:42.10 11 809 Enderlin, Gavin   11 Normal West 5-07.00
4 Mahomet-Seymour   A   3:40.00 12 24 Singsank, Nick   12 Belleville West 5-08.00
5 Oak Forest   A   3:45.00 13 203 Murphy, Dwayne   12 Hillcrest 5-08.00
6 Danville   A   3:47.48 14 46 Young, Demarco   12 Bloomington 5-10.00
Section 3 of  3   Finals         15 903 Samms, Jared   10 Plainfield North 6-00.00
2 Lane Tech   A   3:37.00 16 150 Ryan, Brandon   10 Edwardsville 6-00.00
3 Edwardsville   A   3:31.00            
4 Belleville West   A   3:30.00            
5 Bloomington   A   3:33.86            
6 Normal West   A   3:39.55            
                       
                       
                       
                       
                       
  University of Illinois               Hy-Tek’s MEET MANAGER  1:47 PM  2/28/2013  Page 7    
          Meet Program – Charger Invitational Boy’s T&F Meet – March 2, 2013            
  Event  52   Boys High Jump Class C           Event  56   Boys Pole Vault Class C        
  Saturday 3/2/2013 – 2:30 PM         Saturday 3/2/2013 – 1:30 PM          
  Starting Height 5′ 0′: +2″ Increments             B&C Competing Together; Starting Height 8′ 0″; +6″ increments      
Meet Record: 6-00 3/3/2012   Tony Walker (Hillcrest)   Meet Record: 10-06 3/3/2012   James Carroll (Geneva)  
Pos   Name   Yr  School   Seed Mark Pos   Name     Yr  School   Seed Mark  
Flight 1 of  1   Finals       Flight 1 of  1   Finals          
1 255 Cotton, Korrionte 10 Lanphier NH  _______ 1 269 Norris, Matt   11 Lanphier NH  _______  
2 937 Ross, Jeremy 10 Plainfield South 5-00.00 2 114 Sills, Zach   11 Dunlap 8-00.00  
3 868 Moran, Luke 9 Oswego 5-00.00 3 289 Pripusich, Dennis   11 MacArthur 8-00.00  
4 228 Hamilton, Malik 10 Lane Tech 5-00.00 4 133 Griffin, Sam   10 Edwardsville 9-00.00  
5 116 Turner, Anthony 11 Dunlap 5-02.00 5 805 Cook, Cole   10 Normal West 9-06.00  
6 966 Mitchell, Austin 9 Rochester 5-02.00 6 877 Vann, Tanner   10 Oswego 10-00.00  
7 167 Garrity, Ethan 11 Geneva 5-02.00 7 219 Combs, Michael   10 Lane Tech 10-00.00  
8 290 Reed, Chris 11 MacArthur 5-04.00 8 316 Swenson, Dalton   12   Mahomet-Seymo 10-06.00  
9 803 Bumpus, Cole 11 Normal West 5-04.00 9 158 Barrett, Will   12 Geneva 12-00.00  
10 204 Newburn, Luther 9 Hillcrest 5-06.00              
11 901 Ruscitti, Alex 10 Plainfield North 5-10.00     Event  58   Boys Long Jump Class A        
12 137 Knight, D’Anthony 11 Edwardsville 5-10.00     Saturday 3/2/2013 – 11:00 AM        
              East Pit; Open pit 11am – 12:30pm; 4 attempts        
  Event  54   Boys Pole Vault Class A         Meet Record: 20-08 3/3/2012   Caleb Ivey (Plainfield North)  
  Saturday 3/2/2013 – 11:00 AM       Pos   Name     Yr  School   Seed Mark  
  Starting Height 9′ 0″; +6″ increments       Flight 1 of  1   Finals          
Meet Record: 13-00 3/3/2012   Tom Schuette (Edwardsville) 1 70 Buggs, Lonnie   11 Danville ND  _______  
Pos   Name   Yr  School   Seed Mark 2 817 Kemp, Jake   12 Normal West 18-04.00  
Flight 1 of  1   Finals       3 258 Follis, Dakota   11 Lanphier 18-06.00  
1 248 Alexander, Khalil 10 Lanphier 9-00.00 4 229 Hamzat, Iretiola   11 Lane Tech 18-08.50  
2 931 Markese, Nick 10 Plainfield South 9-06.00 5 61 Quinn, Aaron   11 Centennial 19-03.50  
3 857 Davis, Brandon 12 Oswego 11-00.00 6 846 Usterbowski, Tyler   12 Oak Forest 19-07.00  
4 890 Heyl, Will 12 Plainfield North 11-00.00 7 177 Nebel, Justin   10 Geneva 19-08.00  
5 848 Walsh, Mike 11 Oak Forest 11-00.00 8 112 McManis, Davion   11 Dunlap 19-10.75  
6 808 Dunlap, Hunter 11 Normal West 11-06.00 9 970 Rodgers, Taylor   12 Rochester 20-00.00  
7 71 Collier, Chris 11 Danville 11-09.00 10 903 Samms, Jared   10 Plainfield North 20-00.00  
8 146 Northcutt, Brendan 11 Edwardsville 12-00.00 11 314 Shroyer, Andrew   12   Mahomet-Seymo 20-03.50  
9 225 Gutierrez, Jason 12 Lane Tech 12-00.00 12 924 Harris, Joshua   11 Plainfield South 20-10.00  
10 26 Bradford, Steven 11 Bloomington 12-00.00 13 14 Holmes, Kerry   12 Belleville West 21-00.00  
11 310 Roney, Andrew 12   Mahomet-Seymo 12-06.00 14 38 Lyle, Garrett   10 Bloomington 21-02.00  
12 169 Guthrie, Tim 12 Geneva 13-06.00 15 209 Walker, Tony   12 Hillcrest 21-07.00  
13 968 Pasley, Blake 12 Rochester 14-06.00 16 858 Dixon, Alain   12 Oswego 22-01.00  
          17 135 Harvey, Julian   12 Edwardsville 22-05.00  
  Event  55   Boys Pole Vault Class B                    
  Saturday 3/2/2013 – 1:30 PM                    
    B&C Competing Together; Starting Height 8′ 0″; +6″ increments                  
Meet Record: 12-00 3/3/2012   Tim Guthrie (Geneva)              
Pos   Name   Yr  School   Seed Mark              
Flight 1 of  1   Finals                    
1 106 Gatlife, Jacob 11 Dunlap 8-00.00              
2 257 Ellenburg, Daniel 12 Lanphier 9-00.00              
3 130 Ferarri, Nick 12 Edwardsville 9-03.00              
4 869 Novak, Kyle 12 Oswego 10-00.00              
5 888 Gulino, Danny 10 Plainfield North 10-00.00              
6 223 Fredericks, Andre 11 Lane Tech 11-00.00              
7 823 Olsen, Mitch 12 Normal West 11-06.00              
8 318 Wolf, Robert 10   Mahomet-Seymo 12-00.00              
9 156 Acton, Dan 12 Geneva 13-00.00              
                       
                       
                       
                       
                       
  University of Illinois                 Hy-Tek’s MEET MANAGER  1:47 PM  2/28/2013  Page 8  
          Meet Program – Charger Invitational Boy’s T&F Meet – March 2, 2013            
    Event  59   Boys Long Jump Class B           Event  62   Boys Triple Jump Class B      
    Saturday 3/2/2013 – 12:45 PM           Saturday 3/2/2013 – 11:00 AM      
    East Pit; Open pit 12:45pm – 2:15pm; 4 attempts           West pit; Open pit 11am – 12:30pm; 4 attempts      
  Meet Record: 20-03 3/3/2012   Antoine Davis (Belleville West)   Wood Boards at 33′ & 40′        
Pos   Name     Yr  School   Seed Mark   Meet Record: 41-06 3/3/2012   Tony Walker (Hillcrest)
Flight 1 of  1   Finals         Pos   Name     Yr  School   Seed Mark
1 71 Collier, Chris   11 Danville ND  _______ Flight 1 of  1   Finals        
2 844 Santiago, Ben   12 Oak Forest 16-05.00 1 163 Davis, Doug   12 Geneva 33-01.00
3 163 Davis, Doug   12 Geneva 17-08.00 2 833 Bal, Aramis   11 Oak Forest 34-00.00
4 238 Ramos, Celso   11 Lane Tech 17-08.00 3 232 Ledezma, Manuel   11 Lane Tech 34-09.00
5 809 Enderlin, Gavin   11 Normal West 17-10.00 4 899 Ratini, Bobby   10 Plainfield North 35-00.00
6 55 Morgan, Jeff   12 Centennial 17-11.00 5 817 Kemp, Jake   12 Normal West 35-08.00
7 109 Jordan, Byron   12 Dunlap 18-00.00 6 922 Gillespie, Jaylon   11 Plainfield South 36-05.00
8 901 Ruscitti, Alex   10 Plainfield North 18-00.00 7 956 Drum, Alec   11 Rochester 37-00.00
9   253 Childress, Jacanthony 9 Lanphier 18-04.50 8 311 Sahni, Drew   11 Mahomet-Seymo 37-00.00  
10 974 Tally, Jay   9 Rochester 19-00.00 9 276 Thomas, Joel   11 Lanphier 37-04.00
11 879 Walsh, Tyler   10 Oswego 19-00.00 10 70 Buggs, Lonnie   11 Danville 37-04.50
12 128 Davis, Fontez   10 Edwardsville 19-06.00 11 195 Brewer, Devonte   11 Hillcrest 38-06.00
13 311 Sahni, Drew   11 Mahomet-Seymo 19-07.00   12 137 Knight, D’Anthony   11 Edwardsville 39-00.00
14 46 Young, Demarco   12 Bloomington 19-09.00 13 25 Stacker, Ramon   10 Belleville West 41-00.00
15 943 Taylor, DeVonte   12 Plainfield South 19-10.00 14 38 Lyle, Garrett   10 Bloomington 42-09.00
16 8 Davis, Dominic   10 Belleville West 21-00.00            
17   190 Adeyemo, Moshood 12 Hillcrest 21-04.00     Event  63   Boys Triple Jump Class C      
                Saturday 3/2/2013 – 12:45 PM      
    Event  60   Boys Long Jump Class C           West Pit; Open pit 12:45pm – 2:15pm; 4 attempts      
  Saturday 3/2/2013 – 2:30 PM           Wood Boards at 33′ & 40′        
    East Pit; Open pit 2:30pm – 4pm; 4 attempts         Meet Record: 38-10.50   3/3/2012   Garrett Lyle (Bloomington)
  Meet Record: 20-00.50   3/3/2012   J’Vonta Hammond-Williams (Be Pos   Name     Yr  School   Seed Mark
Pos   Name     Yr  School   Seed Mark Flight 1 of  1   Finals        
Flight 1 of  1   Finals         1 33 Harrell, Coree   10 Bloomington ND  _______
1 33 Harrell, Coree   10 Bloomington ND  _______ 2 838 Esparza, Manny   11 Oak Forest 30-00.00
2 76 Dye, Jeff   9 Danville ND  _______ 3 186 Sweet, Tom   10 Geneva 30-00.00
3 854 Cole, Davion   9 Oswego 16-04.00 4 270 Nwajei, Greg   11 Lanphier 31-07.00
4 249 Bates, Daivyon   10 Lanphier 16-05.50 5 948 Wade, Tommy   9 Plainfield South 32-08.00
5 118 Whalen, Shawn   9 Dunlap 16-06.00 6 237 Pincsak, Alex   10 Lane Tech 33-00.00
6 179 Nosewicz, Aleks   9 Geneva 16-06.00 7 911 Watkins, Antoine   12 Plainfield North 34-00.00
7 918 Deal, Austin   9 Plainfield South 17-00.00 8 975 Ulbrich, Alex   9 Rochester 34-00.00
8 912 Williams, Annile   10 Plainfield North 17-00.00 9 203 Murphy, Dwayne   12 Hillcrest 34-04.00
9 956 Drum, Alec   11 Rochester 17-00.00 10 816 Immke, Josh   10 Normal West 34-09.00
10 816 Immke, Josh   10 Normal West 17-06.00 11 9 Doss, Feron   9 Belleville West 36-00.00
11 297 Bright, Caleb   11 Mahomet-Seymo 17-07.00   12 143 Minor, Tariq   9 Edwardsville 37-00.00
12 48 Beverly, Cameron   11 Centennial 17-08.00            
13 215 Bavone, Joseph   12 Lane Tech 18-00.00            
14 203 Murphy, Dwayne   12 Hillcrest 18-07.00            
15 148 Pizzini, Austin   10 Edwardsville 19-00.00            
16 7 Davis, Antoine   10 Belleville West 21-00.00            
                       
                       
                       
                       
                       
  University of Illinois             Hy-Tek’s MEET MANAGER  1:47 PM  2/28/2013  Page 9      
            Meet Program – Charger Invitational Boy’s T&F Meet – March 2, 2013          
    Event  61   Boys Triple Jump Class A         Event  65   Boys Shot Put Class B        
  Saturday 3/2/2013 – 2:30 PM           Saturday 3/2/2013 – 1:00 PM        
    West pit; Open pit 2:30pm – 4pm; 4 attempts         4 Throws; No Finals        
  Wood Boards at 33′ & 40′           Meet Record: 53-00.50 3/3/2012   Vincent Valentine (Edwardsville  
  Meet Record: 45-08 3/3/2012   Carlos Harris (Douglas MacArth Pos   Name   Yr  School   Seed Mark  
Pos   Name     Yr  School   Seed Mark Flight 1 of  2   Finals        
Flight 1 of  1   Finals         1 303 Haynes, Maxwell 12 Mahomet-Seymo 38-09.00    
1 95 Sherfield, Trent   11 Danville ND  _______ 2 834 Barker, Joel 11 Oak Forest 42-06.00  
2 841 Osaghae, Osama   11 Oak Forest 34-04.00 3 267 Mitchell, Detric 10 Lanphier 43-03.00  
3 177 Nebel, Justin   10 Geneva 36-11.00 4 12 Gee, Pierre 12 Belleville West 45-00.00  
4 809 Enderlin, Gavin   11 Normal West 37-01.00 5 891 Honey, James 12 Plainfield North 45-00.00  
5 297 Bright, Caleb   11 Mahomet-Seymo 37-05.00   6 231 Kurek, Bobby 12 Lane Tech 45-05.50  
6 229 Hamzat, Iretiola   11 Lane Tech 37-10.00 7 157 Balettie, Nathan 12 Geneva 45-09.00  
7 970 Rodgers, Taylor   12 Rochester 40-00.00 8 60 Potter, Brian 12 Centennial 46-08.00  
8 882 Bofah, Manny   11 Plainfield North 40-00.00 9 154 Weiss, Kavan 11 Edwardsville 49-00.00  
9 128 Davis, Fontez   10 Edwardsville 40-00.00 Flight 2 of  2   Finals        
10 924 Harris, Joshua   11 Plainfield South 40-00.00 1 43 Rembert, Ryan 10 Bloomington ND  _______  
11 266 McNeil, Roosevelt   12 Lanphier 41-08.00 2 953 Brewer, Connor 10 Rochester 30-00.00  
12 284 Jennings, Brian   12 MacArthur 41-11.00 3 202 Mullins, Lawrence 9 Hillcrest 32-02.00  
13 858 Dixon, Alain   12 Oswego 42-06.75 4 87 Lomax, John 12 Danville 35-00.00  
14 46 Young, Demarco   12 Bloomington 43-03.00 5 873 Shepherd, Jake 10 Oswego 36-06.00  
15 190 Adeyemo, Moshood   12 Hillcrest 43-11.75 6 825 Price, William 9 Normal West 36-07.00  
16 20 Nash, Jamion   12 Belleville West 45-00.00 7 944 Thompson, T.R. 12 Plainfield South 37-11.00  
            8 285 Johnson, Anthony 11 MacArthur 38-00.00  
    Event  64   Boys Shot Put Class A       9 108 Holmes, Steven 9 Dunlap 38-00.00  
    Saturday 3/2/2013 – 11:00 AM                  
  4 Throws; No Finals           Event  66   Boys Shot Put Class C        
  Meet Record: 52-04.50   3/3/2012   Kyrin Tucker (Normal West)   Saturday 3/2/2013 – 3:00 PM        
Pos   Name     Yr  School   Seed Mark   4 Throws; No Finals        
Flight 1 of  2   Finals           Meet Record: 45-03.25 3/3/2012   Mickey Gallagher (Normal West  
1 175 McNeil, Kyle   12 Geneva 46-09.00 Pos   Name   Yr  School   Seed Mark  
2 845 Taccola, Luke   11 Oak Forest 46-11.00 Flight 1 of  2   Finals        
3 282 Cecil, Gary   12 MacArthur 47-07.00 1 850 Zubrzycki, Jim 12 Oak Forest 39-00.00  
4 881 Bergstrom, Nick   12 Plainfield North 48-00.00 2 271 Richardson, Kelton 10 Lanphier 39-01.50  
5 221 Deleon, Abraham   12 Lane Tech 49-09.50 3 171 Hood, T.K. 10 Geneva 39-11.00  
6 125 Compton, Matt   12 Edwardsville 51-00.00 4 121 Best, Joey 12 Edwardsville 40-00.00  
7 16 Johnson, Taron   12 Belleville West 52-00.00 5 57 O’Leary, Austin 10 Centennial 40-10.00  
8 831 Tucker, Kyrin   11 Normal West 57-04.00 6 220 Delacruz, Jonathan 12 Lane Tech 42-05.50  
9 67 Vaughn, Luke   12 Centennial 57-11.25 7 913 Wolf, Nick 10 Plainfield North 44-00.00  
Flight 2 of  2   Finals         8 21 Nelson, Ricky 10 Belleville West 45-00.00  
1 960 Hatchett, Nate   11 Rochester 34-00.00 Flight 2 of  2   Finals        
2 206 Shivers, Chris   10 Hillcrest 36-04.00 1 34 Hill, Devon 12 Bloomington ND  _______  
3 32 Hamer, Tiquan   11 Bloomington 36-10.00 2 99 Berg, Ryan 10 Dunlap 27-07.00  
4 872 Salazar, Andy   12 Oswego 38-08.00 3 965 McMinn, Evan 10 Rochester 30-00.00  
5 940 Sada, Fabian   12 Plainfield South 39-09.00 4 818 Klay, Anderson 11 Normal West 32-03.00  
6 309 Pereira, Tuomas   12 Mahomet-Seymo 40-01.00   5 90 Pittman, Tim 11 Danville 34-10.25  
7 79 Hardimon, Aaron   12 Danville 44-04.00 6 917 Ciric, Mike 12 Plainfield South 35-05.00  
8 278 Trumbo, Isaiah   11 Lanphier 45-07.00 7 855 Conners, Jared 10 Oswego 36-00.00  
9 105 Fox, Trevor   11 Dunlap 46-02.00 8 307 Mitchell, Doug 11 Mahomet-Seymo 38-02.00    
Advertisements

One comment on “Champaign Centennial Charger Invite Heat Sheet

  1. […] featured 2nd Annual Charger Invitational promises to be one of the most exciting and fun filled meets of the weekend.  Champaign Centennial […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: