2 Comments

Downers Grove South Mustang Relays Meet Program

Downers Grove South H.S.
Event  1   Girls 4×800 Meter Relay
Meet: 9:22.68 2011 Schaumburg
Lane  Team Relay Seed Time
Section 1 of  3   Finals
1A   Downers Grove So B 10:27.00
1B   Lake Zurich 10:28.00
1C   Glenbard South 10:30.00
1D   Carmel 10:40.00
1E   Bolingbrook 10:50.00
1F   Thornwood 10:51.00
1G   Homewood-Floss 10:52.00
2A   Plainfield South 11:00.20
2B   Bartlett 11:05.50
2C   West Aurora 11:15.00
2D   Hillcrest 11:30.00
Section 2 of  3   Finals
1A   Sandburg 10:00.00
1B   Downers Grove So 10:05.00
1C   Glenbard East 10:05.00
1D   Wheaton North 10:06.00
1E   Minooka 10:09.40
1F   Benet Academy 10:12.00
1G   West Chicago 10:14.00
2A   Neuqua Valley 10:20.00
2B   Lincoln-Way East 10:21.20
2C   Plainfield North 10:25.00
2D   Geneva 10:25.00
2E   Metea Valley 10:25.00
Section 3 of  3   Finals
1A   Lake Park 9:35.00
1B   Prospect 9:44.00
1C   Hoffman Estates 9:45.00
1D   Lyons Township 9:50.00
1E   Loyola Academy 9:51.00
1F   Yorkville 9:52.00
1G   Naperville North 9:52.00
2A   Lane Tech 9:55.00
2B   Whitney Young 9:55.00
2C   Schaumburg 9:56.00
2D   St.Ignatius 9:56.50
2E   Lake Forest 9:57.00
Event  2   Boys 4×800 Meter Relay
Meet: 7:59.48 2011 Lyons Township
Lane  Team Relay Seed Time
Section 1 of  3   Finals
1A   East Aurora 8:40.00
1B   Plainfield Centr 8:41.50
1C   South Elgin 8:46.00
1D   Carmel 8:50.00
1E   Romeoville 8:50.00
1F   Watlter Payton 9:00.00
1G   Willowbrook 9:00.00
2A   Downers Grove So 9:05.00
2B   Beecher 9:10.00
2C   West Chicago NT
Section 2 of  3   Finals
1A   Naperville Centr 8:22.00
1B   Downers Grove So 8:25.00
1C   Yorkville 8:26.00
1D   Bloom Twp 8:26.00
1E   Maine West 8:28.00
1F   St.Charles North 8:29.60
1G   Notre Dame 8:30.00
2A   Plainfield East 8:30.00
2B   Metea Valley 8:32.00
2C   Glenbard East 8:34.00
2D   Geneva 8:35.00
2E   St.Charles East 8:35.00
Section 3 of  3   Finals
1A   Minooka 8:03.00
1B   Niles North 8:07.00
1C   Thornwood 8:10.00
1D   Lane Tech 8:10.00
1E   Downers Grove No 8:12.00
1F   St.Ignatius 8:12.00
1G   Plainfield South 8:14.00
2A   Sandburg 8:15.00
2B   Hinsdale Central 8:15.00
2C   Neuqua Valley 8:16.00
2D   Glenbard West 8:20.00
2E   West Aurora 8:20.00
Event  3   Girls 4×200 Meter Relay
Meet: 1:42.96 2012 Bolingbrook
Lane  Team Relay Seed Time
Section 1 of  6   Finals
2 Geneva 2:02.00
3 Sandburg 2:00.00
4 Benet Academy 2:02.00
5 West Chicago
Section 2 of  6     Finals…(Event  3   Girls 4×200 Meter Relay)
1 Hoffman Estates 01:57.0
2 Proviso East 01:56.4
3 Hillcrest 01:56.0
4 Schaumburg 01:56.0
5 Wheaton North 01:56.7
6 Carmel 01:58.0
Section 3 of  6   Finals
1 Lane Tech 01:55.0
2 Lake Park 01:54.0
3 Loyola Academy 01:53.0
4 Downers Grove So 01:54.0
5 Metea Valley 01:54.0
6 Plainfield South 01:55.6
Section 4 of  6   Finals
1 Yorkville 01:52.5
2 Bartlett 01:51.7
3 Homewood-Floss 01:50.5
4 Glenbard East 01:51.0
5 Glenbard South 01:52.0
6 Prospect 01:53.0
Section 5 of  6   Finals
1 Thornwood 01:50.0
2 Lake Forest 01:50.0
3 Minooka 01:49.1
4 Lake Zurich 01:49.3
5 Lyons Township 01:50.0
6 St.Ignatius 01:50.3
Section 6 of  6   Finals
1 Whitney Young 01:48.3
2 Bolingbrook 01:44.0
3 Lincoln-Way East 01:43.0
4 Plainfield North 01:44.0
5 Neuqua Valley 01:48.0
6 West Aurora 01:49.0
Event  4     Boys 4×200 Meter Relay
Meet: 01:30.5 2011 Plainfield South
Lane    Team Relay Seed Time
Section 1 of  6   Finals
2 West Chicago NT
3 Carmel 01:43.0
4 East Aurora 01:45.0
Section 2 of  6   Finals
2 Downers Grove So B 01:41.0
3 Geneva 01:40.0
4 Plainfield Centr 01:40.3
5 Downers Grove No 01:42.0
Section 3 of  6   Finals
1 Metea Valley 01:40.0
2 Romeoville 01:38.0
3 Sandburg 01:36.0
4 Glenbard East 01:37.5
5 Yorkville 01:38.5
6 Watlter Payton 01:40.0
Section 4 of  6   Finals
1 Notre Dame 01:36.0
2 South Elgin 01:35.5
3 Glenbard West 01:34.8
4 Lane Tech 01:35.0
5 Proviso East 01:35.5
6 Hinsdale Central 01:36.0
Section 5 of  6   Finals
1 Downers Grove So 01:34.0
2 Minooka 01:34.0
3 St.Charles East 01:33.5
4 St.Ignatius 01:34.0
5 Plainfield East 01:34.0
6 Willowbrook 01:34.5
Section 6 of  6   Finals
1 Plainfield South 01:32.9
2 Bloom Twp 01:32.1
3 Thornwood 01:32.0
4 Neuqua Valley 01:32.0
5 St.Charles North 01:32.6
6 West Aurora 01:33.0
Event  5     Girls 4×400 Meter Relay
Meet: 03:59.0 2011 Whitney Young
Lane    Team Relay Seed Time
Section 1 of  6   Finals
2 Proviso East 04:38.4
3 Hillcrest 04:35.0
4 Bartlett 04:35.4
5 West Chicago NT
Section 2 of  6   Finals
1 Metea Valley 04:30.0
2 Carmel 04:28.0
3 Naperville North 04:25.0
4 Geneva 04:26.0
5 Glenbard South 04:28.0
6 Neuqua Valley 04:31.0
Section 3 of  6   Finals
1 Thornwood 04:23.0
2 Downers Grove So 04:20.0
3 Whitney Young 04:17.6
4 Homewood-Floss 04:19.0
5 Lake Park 04:20.0
6 Benet Academy 04:25.0
Section 4 of  6     Finals…(Event  5   Girls 4×400 Meter Relay)
1 Lake Forest 04:17.0
2 Loyola Academy 04:16.0
3 Yorkville 04:16.0
4 Hoffman Estates 04:16.0
5 Prospect 04:17.0
6 Wheaton North 04:17.4
Section 5 of  6   Finals
1 West Aurora 04:15.0
2 Lake Zurich 04:12.1
3 Lane Tech 04:12.0
4 Schaumburg 04:12.0
5 St.Ignatius 04:14.4
6 Sandburg 04:15.0
Section 6 of  6   Finals
1 Minooka 04:10.2
2 Bolingbrook 04:06.7
3 Lincoln-Way East 03:55.0
4 Plainfield North 04:06.0
5 Lyons Township 04:10.0
6 Glenbard East 04:12.0
Event  6     Boys 4×400 Meter Relay
Meet: 03:22.6 2011 Plainfield South
Lane    Team Relay Seed Time
Section 1 of  6   Finals
2 Metea Valley 03:53.0
3 Romeoville 03:48.0
4 East Aurora 03:50.0
Section 2 of  6   Finals
2 Carmel 03:47.0
3 Yorkville 03:46.0
4 Plainfield Centr 03:46.3
5 West Chicago 03:48.0
Section 3 of  6   Finals
1 Downers Grove No 03:45.0
2 South Elgin 03:40.0
3 Proviso East 03:39.6
4 West Aurora 03:40.0
5 Willowbrook 03:41.9
6 Notre Dame 03:45.0
Section 4 of  6   Finals
1 Geneva 03:38.0
2 Sandburg 03:37.0
3 Glenbard West 03:34.5
4 Plainfield South 03:37.0
5 Glenbard East 03:37.2
6 Watlter Payton 03:39.0
Section 5 of  6   Finals
1 Downers Grove So 03:34.0
2 Lane Tech 03:33.0
3 Niles North 03:32.0
4 Plainfield East 03:33.0
5 Hinsdale Central 03:34.0
6 St.Ignatius 03:34.0
Section 6 of  6   Finals
1 St.Charles North 03:29.0
2 Minooka 03:28.0
3 Thornwood 03:25.0
4 Bloom Twp 03:25.9
5 St.Charles East 03:28.7
6 Neuqua Valley 03:30.0
Advertisements

2 comments on “Downers Grove South Mustang Relays Meet Program

  1. Hi there it’s me, I am also visiting this site on a regular basis, this web site is
    actually nice and the visitors are actually sharing nice thoughts.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: