Leave a comment

Sycamore Boys Quad

Sycamore Quad (Boys) – 2013-02-20

                         Sycamore High School, Sycamore, IL
                        -all races FAT except 55 & 55HH; track: 160m mondo surface
                      F/S Boys High Jump
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
————————————————————–
  1 Hughes                   Yorkville High Schoo   5-02.00
  2 Rinella                  Kaneland High School   4-10.00
  2 Anderson                 Kaneland High School   4-10.00
  4 Dodson                   Sycamore High School   4-06.00
                    Varsity Boys High Jump
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
————————————————————–
  1 Tanner Andrews        12 Kaneland High School   6-02.00
  2 Marshall Farthing     12 Kaneland High School   6-00.00
  3 Jessie Verkler        12 Sycamore High School   5-02.00
  3 Cody Mclaughlin       12 Grayslake North High   5-02.00
                     F/S Boys Pole Vault
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
————————————————————–
  1 Paolina                  Kaneland High School   7-06.00
                   Varsity Boys Pole Vault
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
————————————————————–
  1 Dylan Kuipers         11 Kaneland High School  12-06.00
  2 Alex Gil               9 Kaneland High School  10-06.00
  2 Dan Evers             11 Kaneland High School  10-06.00
  4 Ian Lovell            11 Sycamore High School   9-06.00
  5 Jay Markuson             Kaneland High School   8-06.00
  5 Easton Hochstein      11 Grayslake North High   8-06.00
  7 Strohm                   Sycamore High School   8-00.00
  7 Dustin Stephins       10 Grayslake North High   8-00.00
                      F/S Boys Long Jump
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
————————————————————–
  1 Avila                    Yorkville High Schoo  18-02.00
  2 Mike Malinowski          Yorkville High Schoo  16-07.50
  3 McPhail                  Yorkville High Schoo  16-07.00
  4 Hughes                   Yorkville High Schoo  16-06.00
  5 Hanson                   Sycamore High School  16-03.50
  6 Brown                    Sycamore High School  15-08.00
  7 Arroyo                   Yorkville High Schoo  15-03.50
  8 Calta                    Grayslake North High  15-02.00
  9 Regaldo                  Kaneland High School  15-01.50
  9 Smith                    Kaneland High School  15-01.50
 11 Patterson                Yorkville High Schoo  15-00.00
 12 Vaughn                   Sycamore High School  14-01.50
 13 Dominguez                Sycamore High School  13-00.00
 14 Jaeger                   Grayslake North High  12-09.00
 15 Wilkin                   Sycamore High School  12-08.00
                    Varsity Boys Long Jump
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
————————————————————–
  1 Marshall Farthing     12 Kaneland High School  19-04.00
  2 Tanner Andrews        12 Kaneland High School  18-10.50
  3 Dalvell Triplett      11 Kaneland High School  18-04.50
  4 Cody Mclaughlin       12 Grayslake North High  17-10.00
  5 Nick Escondo          12 Grayslake North High  17-05.50
  6 Imburia                  Yorkville High Schoo  16-11.50
  7 Leachman                 Yorkville High Schoo  16-11.00
  8 Latrell Williams      12 Yorkville High Schoo  16-07.00
  9 Payne                    Yorkville High Schoo  15-04.00
 10 Joseph O’donnell      11 Grayslake North High  14-11.00
 11 Ian Lovell            11 Sycamore High School  14-08.50
 12 Thomas                   Kaneland High School  13-08.00
                     F/S Boys Triple Jump
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
————————————————————–
  1 Mike Malinowski          Yorkville High Schoo  35-08.00
  2 Dhom                     Kaneland High School  33-06.00
  3 Delach                   Kaneland High School  32-08.00
  4 Hanson                   Sycamore High School  32-01.50
                   Varsity Boys Triple Jump
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
————————————————————–
  1 Tanner Andrews        12 Kaneland High School  41-02.50
  2 Marshall Farthing     12 Kaneland High School  39-06.50
  3 Jessie Verkler        12 Sycamore High School  37-10.00
  4 Cody Mclaughlin       12 Grayslake North High  36-10.00
  4 Nick Escondo          12 Grayslake North High  36-10.00
  6 Joseph O’donnell      11 Grayslake North High  34-06.50
                      F/S Boys Shot Put
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
————————————————————–
  1 Dockan                   Yorkville High Schoo  36-04.00
  2 Weiss                    Yorkville High Schoo  36-02.00
  3 Grant                    Sycamore High School  33-02.00
  4 Granne                   Yorkville High Schoo  31-01.50
  5 Echevarria               Grayslake North High  28-02.00
  6 Carranza                 Grayslake North High  27-03.00
  7 Kesserling               Grayslake North High  25-05.00
  8 Guhl                     Grayslake North High  25-01.00
  9 Keil                     Grayslake North High  20-04.00
                    Varsity Boys Shot Put
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
————————————————————–
  1 Nate Dyer             11 Kaneland High School  48-11.00
  2 Ray Packer            12 Yorkville High Schoo  46-04.00
  3 Shane Jorgensen       11 Kaneland High School  44-07.00
  4 Grant Brineman        12 Yorkville High Schoo  44-02.00
  5 Shot                     Sycamore High School  43-09.00
  6 Phillips                 Kaneland High School  42-06.00
  7 Snyder                   Kaneland High School  41-01.00
  8 Bower                    Kaneland High School  38-01.00
  9 Edwards                  Sycamore High School  36-11.00
  9 Yousef Ghazal         11 Grayslake North High  36-11.00
 11 Pauley                   Grayslake North High  36-02.00
 12 Ramierez                 Grayslake North High  35-05.00
 13 Baumgartner              Kaneland High School  35-02.00
 14 Packer                   Yorkville High Schoo  33-04.00
 15 Suarez                   Grayslake North High  33-03.00
 16 Farmer                   Grayslake North High  32-09.00
 16 Nelson                   Sycamore High School  32-09.00
 18 Fraedrich                Sycamore High School  31-05.00
 19 Kniery                   Grayslake North High  31-01.00
 20 Merkil                   Grayslake North High  30-07.50
 21 Sloan                    Grayslake North High  28-02.00
 22 Gorenz                   Kaneland High School  27-04.00
               F/S Boys 4×800 Meter Relay
=========================================================
    Team                                          Time
———————————————————
  1 Kaneland High School A                     9:40.66
  2 Grayslake North High School A              9:41.08
  3 Sycamore High School A                     9:57.31
             Varsity Boys 4×800 Meter Relay
=========================================================
    Team                                          Time
———————————————————
  1 Kaneland High School A                     8:40.68
  2 Grayslake North High School A              8:50.54
  3 Yorkville High School A                    9:07.06
  4 Sycamore High School A                     9:08.42
  5 Yorkville High School B                    9:49.66
               F/S Boys 4×160 Meter Relay
=========================================================
    Team                                          Time
———————————————————
  1 Yorkville High School A                    1:24.18
  2 Grayslake North High School A              1:25.09
  3 Kaneland High School A                     1:27.00
  4 Kaneland High School B                     1:41.81
             Varsity Boys 4×160 Meter Relay
=========================================================
    Team                                          Time
———————————————————
  1 Kaneland High School A                     1:18.27
  2 Grayslake North High School A              1:18.31
  3 Yorkville High School A                    1:21.43
  4 Kaneland High School B                     1:22.35
  5 Sycamore High School A                     1:22.77
  6 Yorkville High School B                    1:23.48
                   F/S Boys 3200 Meter Run
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time
————————————————————–
  1 Leoroni                  Sycamore High School  11:24.50
  2 Mason Brant           10 Yorkville High Schoo  11:24.67
  3 Cody Hornyak           9 Yorkville High Schoo  11:25.17
  4 Brandon Park          10 Kaneland High School  11:46.97
  4 Kevin Schleitwiler     9 Yorkville High Schoo  11:46.97
  6 Leutherner               Grayslake North High  11:48.70
  6 Cyr                      Yorkville High Schoo  11:48.70
  8 Piotrowski               Grayslake North High  11:54.17
  9 Foss                     Grayslake North High  12:21.15
                 Varsity Boys 3200 Meter Run
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time
————————————————————–
  1 Nolan Tweedy          11 Yorkville High Schoo  10:33.96
  2 David Emmert          12 Sycamore High School  10:34.98
  3 Brett Brown           12 Grayslake North High  10:38.88
  4 Ryan Paulson          12 Kaneland High School  10:41.15
  5 Quiroz                   Yorkville High Schoo  11:16.21
  6 Alec Troemel          12 Grayslake North High  11:21.74
  7 Brandon Huber         11 Kaneland High School  11:31.78
  8 Nick Messina          12 Kaneland High School  11:59.89
  9 Bower                    Kaneland High School  12:23.45
                  F/S Boys 55 Meter Hurdles
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time
————————————————————–
  1 Edgar Garcia          10 Sycamore High School      9.54
  2 Mathey                   Sycamore High School      9.75
  3 Hurst                    Sycamore High School      9.81
  4 Anderson                 Kaneland High School     11.52
                Varsity Boys 55 Meter Hurdles
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time
————————————————————–
  1 Dyaln Nauert          11 Kaneland High School      8.23
  2 Brock Robertson       11 Kaneland High School      9.05
  3 Mike Dynowski         11 Yorkville High Schoo      9.17
  4 Reese                    Kaneland High School      9.37
  5 Anthony Lunsford      12 Yorkville High Schoo      9.70
  6 Mitch Doty            11 Sycamore High School      9.74
                    F/S Boys 55 Meter Dash
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time
————————————————————–
  1 Arroyo                   Yorkville High Schoo      6.91
  2 Imburgia                 Yorkville High Schoo      6.93
  3 Hughes                   Yorkville High Schoo      7.08
  4 Patterson                Yorkville High Schoo      7.39
  5 Delack                   Yorkville High Schoo      7.48
  6 Brown                    Sycamore High School      7.50
  7 Smith                    Kaneland High School      7.70
  8 Dynowski                 Yorkville High Schoo      7.71
  9 Dancey                   Sycamore High School      7.75
 10 Paulina                  Kaneland High School      7.91
 11 Reuss                    Grayslake North High      7.92
 12 White                    Kaneland High School      8.10
 13 Vaughn                   Sycamore High School      8.23
 14 Ludwig                   Grayslake North High      8.48
 15 Wilkiin                  Sycamore High School      8.62
                  Varsity Boys 55 Meter Dash
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time
————————————————————–
  1 Dion Hooker           10 Sycamore High School      6.57
  2 Alex Rotter           12 Grayslake North High      6.62
  3 Brandon Bishop        11 Kaneland High School      6.75
  4 Brandon Uribe         12 Grayslake North High      6.77
  5 Koering                  Kaneland High School      6.87
  6 Jim Glass                Grayslake North High      6.95
  7 Dalvell Triplett      11 Kaneland High School      6.97
  8 Kevin Maillefer       11 Sycamore High School      7.04
  9 Latrell Williams      12 Yorkville High Schoo      7.08
 10 Kolesar                  Grayslake North High      7.24
 11 Zitko                    Kaneland High School      7.55
 12 Easton Hochstein      11 Grayslake North High      7.56
 13 Walsh                    Grayslake North High      7.67
 14 Bell                     Grayslake North High      7.80
 15 Ian Lovell            11 Sycamore High School      7.86
 16 Payne                    Yorkville High Schoo      7.87
 17 Dodson                   Sycamore High School      7.88
 18 Levy                     Yorkville High Schoo      7.95
 19 Jaeger                   Grayslake North High      8.03
 20 Parras                   Grayslake North High      8.65
                    F/S Boys 800 Meter Run
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time
————————————————————–
  1 Jonah Minnahan        10 Sycamore High School   2:21.56
  2 Kevin Humphreys        9 Yorkville High Schoo   2:21.83
  3 Nick Carlson           9 Yorkville High Schoo   2:22.37
  4 Devita                   Grayslake North High   2:30.55
  5 Mitch Reger           10 Kaneland High School   2:33.07
  6 Martin                   Yorkville High Schoo   2:33.12
  7 Graunke                  Yorkville High Schoo   2:39.08
  8 Schmidt                  Sycamore High School   2:42.11
  9 Lovell                   Sycamore High School   2:44.81
 10 Kolle                    Grayslake North High   2:47.49
 11 Kuipers                  Kaneland High School   2:47.80
 12 Barry                    Yorkville High Schoo   2:57.29
 13 Qamer                    Yorkville High Schoo   2:57.67
 14 Pennington               Kaneland High School   2:57.84
 15 Knull                    Grayslake North High   3:00.28
                  Varsity Boys 800 Meter Run
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time
————————————————————–
  1 Tanner Yohe           11 Sycamore High School   2:15.98
  2 McCracken                Kaneland High School   2:17.59
  3 John Meisenger        12 Kaneland High School   2:18.46
  4 Bunge                    Sycamore High School   2:20.44
  5 Brad Kigyos           12 Kaneland High School   2:20.86
  6 Joey Stasiak          12 Grayslake North High   2:22.38
  7 Michael Graham        12 Sycamore High School   2:23.27
  8 Matt Rodway           12 Kaneland High School   2:23.37
  9 Foss                     Grayslake North High   2:27.12
 10 Jordan Peterson       11 Sycamore High School   2:29.93
 11 Nick Wipperfurth      11 Grayslake North High   2:32.04
 12 Kuipers                  Kaneland High School   2:33.06
 13 Bross                    Sycamore High School   2:34.42
 14 Graunke                  Yorkville High Schoo   2:35.04
 15 Selmer                   Kaneland High School   2:38.67
 16 David Picha           11 Grayslake North High   2:38.70
                   F/S Boys 400 Meter Dash
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time
————————————————————–
  1 Ponomar                  Grayslake North High     58.20
  2 Avila                    Yorkville High Schoo     58.36
  3 Landon Franklin       12 Yorkville High Schoo   1:03.38
  4 Walsh                    Grayslake North High   1:05.82
  5 Waratuke                 Grayslake North High   1:05.84
  6 Gomez                    Grayslake North High   1:07.25
  7 Michael Lerohl        10 Sycamore High School   1:08.97
  8 Dodson                   Sycamore High School   1:09.31
  9 Unknown                  Sycamore High School   1:10.23
 10 Powell                   Kaneland High School   1:11.13
 11 Osborne                  Kaneland High School   1:13.89
 12 Ahern                    Sycamore High School   1:18.62
                 Varsity Boys 400 Meter Dash
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time
————————————————————–
  1 Howarth                  Yorkville High Schoo     56.99
  2 Shulga                   Grayslake North High     57.51
  3 Villagranna              Yorkville High Schoo     57.64
  4 Mike Dynowski         11 Yorkville High Schoo     58.36
  5 Zach Aase             11 Sycamore High School     59.52
  6 Anton Jones           12 Yorkville High Schoo     59.61
  7 John Guss             12 Sycamore High School     59.99
  8 Jacob Hensley         11 Grayslake North High   1:00.56
  9 McGrath                  Grayslake North High   1:01.28
 10 Andrew Fowler         11 Yorkville High Schoo   1:01.42
 11 Ontiveros                Yorkville High Schoo   1:02.52
 12 Seibert                  Grayslake North High   1:03.15
 13 Brandon Huber         11 Kaneland High School   1:04.93
 14 Nick Messina          12 Kaneland High School   1:07.68
                   F/S Boys 1600 Meter Run
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time
————————————————————–
  1 Willis                   Yorkville High Schoo   4:58.81
  2 Jake Firrantello       9 Yorkville High Schoo   5:00.26
  3 Andrew Lesak          10 Kaneland High School   5:00.75
  4 Brannon Morris        10 Grayslake North High   5:22.51
  5 Thomas                   Grayslake North High   5:26.79
  6 Nick Carlson           9 Yorkville High Schoo   5:26.82
  7 Reutten                  Sycamore High School   5:29.47
  8 Mason Brant           10 Yorkville High Schoo   5:29.91
  9 John Guss             12 Sycamore High School   5:30.54
 10 Dougherty                ??                     5:32.73
 11 Dan Wilson            10 Grayslake North High   5:33.18
 12 Cole Fisher           10 Yorkville High Schoo   5:35.74
 13 Bunge                    Sycamore High School   5:37.33
 14 Cody Hornyak           9 Yorkville High Schoo   5:37.50
 15 Martin                   Yorkville High Schoo   5:56.95
 16 Kolle                    Grayslake North High   5:58.42
 17 Knull                    Grayslake North High   7:12.41
 18 Devita                   Grayslake North High   7:25.57
                 Varsity Boys 1600 Meter Run
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time
————————————————————–
  1 Ryan Bruder           11 Grayslake North High   4:52.22
  2 Mark Stice            11 Sycamore High School   4:54.01
  3 Luis Acosta           11 Kaneland High School   4:55.93
  4 Richard Skosberg      11 Yorkville High Schoo   4:57.05
  5 Nolan Tweedy          11 Yorkville High Schoo   4:57.18
  6 Adam Millburg         10 Sycamore High School   5:00.74
  7 Caleb Piszczek        11 Yorkville High Schoo   5:01.17
  8 Kendryk Rand          11 Sycamore High School   5:03.89
  9 D’Alessandro             Yorkville High Schoo   5:14.36
 10 Nick Wipperfurth      11 Grayslake North High   5:19.66
 11 Joey Stasiak          12 Grayslake North High   5:27.91
 12 Graunke                  Yorkville High Schoo   5:29.24
 13 Quiorz                   Yorkville High Schoo   5:31.04
 14 Will Enowmbitang      11 Grayslake North High   5:31.20
 15 Gus Stott             12 Kaneland High School   5:31.22
 16 Foss                     Grayslake North High   5:32.09
 17 Shawn Wolf            12 Sycamore High School   5:32.54
 18 David Picha           11 Grayslake North High   5:59.97
 19 Chris Wido            12 Kaneland High School   6:02.31
 20 Trinidad                 Grayslake North High   6:42.85
                   F/S Boys 200 Meter Dash
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time
————————————————————–
  1 Mathey                   Kaneland High School     25.99
  2 Imburgia                 Yorville                 27.05
  3 Dustin Stephins       10 Grayslake North High     27.43
  4 Carter                   Sycamore High School     27.63
  5 McPhail                  Yorville                 28.17
  6 Dhom                     Kaneland High School     28.88
  7 Hurst                    Sycamore High School     28.93
  8 Dynowksk                 Yorville                 28.95
  9 Jaeger                   Grayslake North High     28.98
 10 Rodriguez                ??                       29.77
 11 Gomez                    Grayslake North High     29.92
 12 Dominguez                Sycamore High School     29.96
 13 Ludwig                   Grayslake North High     30.34
 14 Reuss                    Grayslake North High     30.68
 15 Wolski                   Kaneland High School     31.67
 16 Cook                     Kaneland High School     33.46
 17 Ahern                    Sycamore High School     33.47
 18 Matthy’s                 Kaneland High School     33.90
 19 Hookman                  Kaneland High School     33.91
                 Varsity Boys 200 Meter Dash
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Time
————————————————————–
  1 Dion Hooker           10 Sycamore High School     24.51
  2 Alex Rotter           12 Grayslake North High     24.61
  3 Brandon Uribe         12 Grayslake North High     24.93
  4 Pine                     Grayslake North High     25.41
  5 Jim Glass                Grayslake North High     25.64
  6 Brandon Cottier       12 Kaneland High School     25.85
  7 Kolesar                  Sycamore High School     25.99
  8 Latrell Williams      12 Yorkville High Schoo     26.72
  8 Thomas                   Kaneland High School     26.72
 10 Bell                     Grayslake North High     26.89
 11 Bryce Cedillo         10 Sycamore High School     26.98
 12 Jacob Hensley         11 Grayslake North High     27.17
 13 Brayden Miller        12 Kaneland High School     27.24
 14 Cole Nelson           11 Sycamore High School     27.76
 15 Payne                    Yorkville High Schoo     28.41
 16 Zitko                    Kaneland High School     28.49
 17 Koering                  Kaneland High School     28.54
 18 Jimmy Walker          10 Kaneland High School     29.53
 19 McMahon                  Yorkville High Schoo     29.87
 20 Porras                   Grayslake North High     30.38
 21 White                    Kaneland High School     35.54
               F/S Boys 4×400 Meter Relay
=========================================================
    Team                                          Time
———————————————————
  1 Yorkville High School A                    4:06.74
  2 Sycamore High School A                     4:11.11
  3 Grayslake North High School A              4:12.68
  4 Kaneland High School A                     4:16.81
             Varsity Boys 4×400 Meter Relay
=========================================================
    Team                                          Time
———————————————————
  1 Kaneland High School A                     3:40.35
  2 Sycamore High School A                     3:49.40
  3 Grayslake North High School A              3:51.08
  4 Yorkville High School A                    3:54.60
  5 Yorkville High School B                    4:09.43
  6 Yorkville High School C                    4:09.88
  7 Yorkville High School D                    4:21.52
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: